Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kodex sportovce

Oprášení známého rčení : prosíme o důkladné přečtení následujících řádků a když něco nebudou hráči moci pochopit, tak prosím vysvětlit a ev. zopakovat.


Děkujeme,
trenéři mládeže HC Motor České Budějovice

 

Pravidla hokejové kabiny a týmu HC Motor - mládež

 1. Rodiče nesmí zasahovat do činnosti trenérů a vedoucího týmu při tréninku a při hokejovém utkání
 2. Vynucovat si zařazení syna do sestavy mužstva
 3. Postávat u mantinelů a volat k sobě děti a radit jim, jak mají hrát, ap.
 4. Vstupovat do prostorů střídaček
 5. Opustit kabinu ca. 10-min. před utkáním
 6. Nevstupovat po ukončení utkání 5-minut do kabiny
 7. Rodičům je přísně zakázáno verbálně nebo i jinými způsoby napadat rodiče ostatních hráčů, trenéry, vedoucí týmu a další organizační pracovníky. Hráči za to hrozí vyloučení z HC Motor.
 8. Nevhodně a vulgárně pokřikovat na rozhodčí.
 9. Úmyslně narušovat docházku na trénincích a zápasech (vždy omluva hráče předem !!!)
 10. Opomíjet pravidelnou kontrolu výstroje a výzbroje (hokejky, nabroušené brusle, ap.)

 

Kodex sportovce - hráče HC Motor

 1. Chování hráčů - za všech okolností se hráč HC Motor chová slušně, přátelsky a sportovně, vždy umí slušně pozdravit a umí slušně poděkovat. Různé hádky, fyzické napadání při tréninku, rozmíšky v kabině, apod., nejsou vítány. Hrozí nenominovaní k zápasům, v krajním případě i vyloučení z týmu HC Motor!
 2. Strava - při zápasech nebo před tréninkem, hráč nejí smažená jídla (hranolky, krokety, řízky), těžká jídla, chipsy, hamburgery. Nepije sycené nápoje (cola, sprite, fanta, atd.). Doporučená strava : ovoce, cereální sušenky, müsli tyčinky, neperlivá voda.
 3. Nominace - nominace na turnaje a zápasy je podmíněna účastí na trénincích před akcí. Další kritéria nominace : pravidelná rotace hráčů, sehrávání a zakomponování, tréninková účast, celková morálka hráče, přístup k tréninkům, individuální herní výkonnost, atd. 

 

Kodex rodiče

 1. Vy rodiče, společně s trenéry jsme partneři, kteří společně vychovávají a učí děti. Jeden bez druhého naprosto a vůbec nic nedokáže.
 2. Prosíme Vás, abyste dětem při zápase pěkně fandili, podporovali je a chválili. Děti to od Vás očekávají !!! (i když zrovna nevedou 5:0...)
 3. Vůbec se nevyjadřujte negativně k herním situacím, ani dětem neraďte, co v které herní situaci mají dělat. Naším cílem je, aby si kluci dokázali vyhodnotit herní situace co nejdříve a sami. Při hře samotné, by měli vnímat jenom pokyny trenéra, nikoliv publika. Rady dětem nechte na trenérovi, aby neměli v hlavě zmatek.
 4. Prosíme, dbejte na správnou životosprávu dětí (strava, pitný režim, spánek). Co a jak často jedí, jestli dostatečně pijí, jestli mají dostatek spánku!!!
 5. Prosíme Vás, abyste kluky pomohli ustrojit do výstroje a výzbroje a ostatní nechte na trenérech nebo vedoucím týmu.
 6. Prosíme Vás, abyste kluky včas omlouvali z tréninků a zejména ze zápasů a turnajů z důvodu možné do-nominace jiných hráčů. Neomluvená absence hráče je nepřijatelná.
 7. Veškeré finanční transakce (startovné, různé poplatky, atd.) uvnitř týmu probíhají výhradně přes vedoucího týmu a určeného pokladníka.
 8. Dále bychom chtěli apelovat na to, abychom zařadili PODĚKOVÁNÍ za výkon hráčů po každém zápase nebo po turnaji (i když se zrovna nevyhraje) - HRÁČI PŘEDJEDOU PŘED HLEDIŠTĚ, KDE JSOU VŠICHNI RODIČE A SPOLEČNĚ PROBĚHNE DĚKOVAČKA V PODOBĚ POTLESKU, ATD.)
 9. Prosíme, nevyjadřujte se negativně o týmu, co se děje uvnitř týmu na veřejnosti a nebo na internetových stránkách, sociálních sítích, ap.. Pokud myslíte, že je něco špatně, nebo se vám něco nelíbí, řešte to primárně a otevřeně s námi trenéry a s vedoucím týmu.
 10. Pokud s něčím nesouhlasíte, něčemu nerozumíte, něco nevíte, ptejte se nás. (můžete telefonicky, osobně nebo psát e-mail => ad. kontakty na trenéry)

 

Kodex realizačního týmu

 1. Nominaci provádí trenéři společně a to po vzájemné dohodě.
 2. Nominace hráčů na turnaje/ zápasy, bude uvedena (bude-li to technicky možné) na našich www stránkách ca. 2-3 dny před turnajem/ zápasem)
 3. Organizační záležitosti týmu při zápasech / turnajích (soupiska na turnajích, registrace, startovné, příspěvky, atd.) vyřizuje výhradně vedoucí mužstva a pověřený pokladník.
 4. Vedoucí mužstva při zápasech/ turnajích -  kooperuje s trenéry, zapisuje statistiky zápasů, předává dále info rodičům, atd.  
 5. Jakýkoliv dotaz týkající se našich mládežnických týmů Základen HC Motor, bude trenéry a nebo vedoucím mužstva vždy zodpovězen.

 

Aktualizace : 15.09.2015 / trenéři mládeže HC Motor České Budějovice

 .......................................................................................................................................................................

 

 

.