Jdi na obsah Jdi na menu
 


VTM ročník 2006

V září roku 2015 založil Český svaz ledního hokeje Projekt Výchova talentované mládeže /VTM/ v krajích.

Jeho hlavním úkolem je zajistit jedenácti až patnáctiletým talentovaným hokejistům co možná nejkvalitnější přípravu.

Projekt VTM vyplňuje prostor mezi výchovou na klubové úrovni a mládežnickými reprezentacemi. Ty začínají kategorií šestnáctiletých U16.

Podmínkou účasti hráče na projektu VTM je : odpovídající hokejová výkonnost, vzorný přístup hokeji a současně také výborný školní prospěch.

Projekt VTM nemá v celoevropském měřítku obdoby. Má za cíl tyto dva hlavní a stěžejní cíle – poskytnout jedenácti až patnáctiletým talentovaným hokejistům co nejkvalitnější přípravu a současně také vyplnit prostor mezi výchovou na klubové úrovni a mládežnickými reprezentacemi, které začínají až kategorií šestnáctiletých. 

V každém kraji se takto bude minimálně 1x měsíčně scházet 23 nejtalentovanějších hokejistů (20+3), kteří vždy absolvují krátké soustředění pod vedením těch nejlepší mládežnických trenérů. Třikrát ročně se pak v rámci Turnajů VTM utkají se stejně starými soupeři z ostatních krajů České republiky.

Podmínkou účasti na Soustředěních, kempech a turnajích VTM je hokejová výkonnost, vzorný přístup hokeji a výborný školní prospěch! 

Pokud se totiž VTM akce bude krýt se školní výukou a hráč nebude mít ve škole odpovídající prospěch, může škola rozhodnout, že mladého hokejistu na akci neuvolní.

V jedné sezoně by se do Projektu VTM mělo zapojit ca. 1300 hokejistů, o které se bude na 448 jednodenních kempech a 8 turnajích starat 56 trenérů. Jelikož je celý projekt financován z výtěžku z Mistrovství světa 2015, tak na účastníky přechází jen drobná finanční spoluúčast.

Další informace a videa týkající se více Projektu VTM najdete i na webu ČSLH.

Webové stránky VTM Jižní Čechy zde :

www.vtm-jihocesky.cz

 

 

 

.